Beltplast - třískově obráběné plasty
Vyhledávání
ZPĚT
MATERIÁLY.VÝROBKY.SLUŽBY.

Typy roštů

Typy podlahových roštů


 

Standardní typy

Rost-oko-2

Základní typy podlahových roštů mají vnitřní rozměr oka 32 × 32 mm. Jsou určeny pro podlahy obslužných plošin a lávek, pro zakrytí šachet nebo jiných otvorů v komunikacích, ve výrobních či provozních budovách, pro stupně a odpočívadla pomocných schodišť a žebříkových schodů atd.

 


 

Rošty s plnou deskou

Rost-oko-p

Rošty mohou být dodávány s plnou pochozovou deskou, která je opatřena drsným povrchem s pískovými zrny. Touto deskou se výška panelu zvyšuje o cca. 3,5 mm.

Pro tento druh podlahového krytí lze použít údaje o průhybu z tabulky zatěžovacích charakteristik. Ve skutečnosti je bezpečnostní koeficient s použitím uvedených údajů cca. o 40% vyšší.

Odlévání a vytvrzování roštů s plnými deskami může vyvolat vnitřní napětí, které způsobí odchylku od rovinnosti. V některých případech se tato odchylka může zvýšit, pokud jsou tyto panely řezány na menší rozměry.

Riziko vyplývající z této odchylky spočívá v možnosti zakopnutí o hranu mezi jednotlivými panely podlahového krytí. Proto doporučujeme pečlivé připevnění roštu ke konstrukci s použitím odpovídajících klipů.

V případech, kde není možné použití klipů, panely s plnou deskou nedoporučujeme !

 


 

Rošty MICROMESH®

Rost-oko-m2

Rošty MICROMESH®

Rošty na plošinách, které se vyskytují nad pracovními místy, nesmí dovolit propad předmětu, jejichž průřez je větší než 15 mm. K tomu je u určen typ MICROMESH® s vni

 


 

Rošty SAFESTEP®

Rost-oko-f

SAFESTEP® je typem roštu určený výhradně pro schodové stupně. Nášlapná hrana s plnou deskou zabezpečuje výborné protismykové vlastnosti a minimální průhyb.

 


 

Rošty SCREENGRID

Rost-oko-g

SCREENGRID je typ roštu se standardní výškou 13 mm a s vnitřním rozměrem oka 45 x 45 mm. Je vyráběn ve všech typech pryskyřice.

Tento typ roštů není určen pro pochůzná zatížení a jako pochůzný rošt nesmí být použit !

Je vhodný pro použití jako krycí mříž pro oddělení míst z bezpečnostími riziky (např. vysoké napětí, pohyblivé části strojů). Zde se uplatňují jeho elektroizolační vlastnosti, vysoká pevnost, povětrnostní stálost. Typickými aplikacemi jsou ochranné mříže transformátorů, pohyblivých částí ventilátorů, pásových dopravníků atd.

 


 

 

Rosty - typy 1 Rosty - typy 2
Porovnání velikosti oka standardního panelu
s typem MICROMESH
Porovnání velikosti oka u panelu SCREENGRID
se standardním panelem

 

DESIGN & POWER kreatura.cz
© 2009 Beltplast s.r.o. | www.beltplast.cz | beltplast@beltplast.cz | TEL +420 548 539 316